Tydzień adaptacyjny 26 – 30 sierpnia 2019 r.

 

Tydzień adaptacyjny w Publicznym Przedszkolu TRZYNASTKA

26 – 30 sierpnia 2019 r. w godz od 16 do 18

Poniedziałek 26.08.2019

Zapraszamy do ogrodu i na plac zabaw – należy przejść przez szatnię i udać się na plac dla najmłodszych. Na placu będą czekali nauczyciele i osoby pracujące w grupie. Poznamy zasady obowiązujące na placu, w piaskownicy i parku linowym, aby nasz pobyt był miły i bezpieczny.

W razie niepogody po wejściu do przedszkola proszę kierować się do szatni, zmienić buty na kapcie, na wieszaku powiesić ubranie wierzchnie i wejść do sali grupy „Żuków” na pierwszym piętrze. (W szatni nie będą jeszcze przygotowane miejsca dla naszych najmłodszych przedszkolaków, dlatego że trwać będzie u nas dyżur wakacyjny. Miejsca w szatni będą gotowe od dnia 1 września.)

W drugiej części spotkania zorganizujemy zbiórkę i udamy się do szatni, aby przebrać się i przejść do naszej sali. Rodzice razem z dziećmi odwiedzą różne kąciki zabaw, poznają łazienkę i najbliższe otoczenie.

 

Wtorek 27.08.2019

Organizacja dnia jak dzień wcześniej (plac zabaw i sala). Nadal poznajemy najbliższe otoczenie i siebie wzajemnie. Rodzice przebywają razem z dziećmi.

 

Środa 28.08.2019

Tego dnia zapraszamy od razu do sali dydaktycznej (wcześniej prosimy odwiedzić szatnię i się przebrać). Około 16:30 odbędzie się spotkanie z Dyrekcją przedszkola. Dzieci zostaną pod opieką nauczycieli i opiekunów przedszkola. Prosimy o sprawne opuszczenie sali dydaktycznej na prośbę nauczycieli.

Aby ułatwić dziecku rozstanie prosimy pamiętać, aby zrobić to dyskretnie lub aby pożegnanie było:
– krótkie,
– z uśmiechem i pozytywnym nastawieniem rodzica.

 

Czwartek 29.08.2019

Jak dzień wcześniej, zaczynamy od sali (poprzedzonej szatnią), a ok.  16:30 odbędzie się spotkanie z psychologiem współpracującym z przedszkolem. Dzieci zostaną pod opieką nauczycieli i opiekunów przedszkola.

 

Piątek 30.08.2019

Rodzice przyprowadzają dzieci do sali dydaktycznej (poprzedzonej szatnią). Tego dnia dzieci zostają pod opieką nauczycieli i opiekunów przedszkola – żegnamy się przed salą. Rodzice odbierają dzieci przed godziną 18:00. Tego dnia można przynieść „wyprawkę” do przedszkola.

Dzieci mogą przynieść ze sobą ulubiona maskotkę aby ułatwić ew. kłopoty z rozstaniem.

 

Co przynieść do przedszkola (wyprawka):
– do popołudniowego odpoczynku: piżama, mała poduszka, kołdra lub śpiwór  (w bawełnianej powłoczce, worku bądź torbie),
– szczotka do mycia zębów, pasta, kubek,
– szczotka do włosów (dla dzieci, które mają długie włosy),
– kapcie,
– mały ręcznik do rąk,
– ubrania na zmianę (schowane w worku w szatni na miejscu przeznaczonym dla dziecka – bielizna, skarpetki, bluzki, getry, spodnie, rajstopy itp.).

Wszystkie rzeczy, ubrania przyniesione do przedszkola muszą być podpisane i dzieci powinny je znać.